סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

סמכויות בית הדין לעבודה - מכוח חוק בית הדין לעבודה

נתקלת בהפרת זכויותך כעובד/ת? יש לך בעיה עקב הפרת חוזה העסקה או הלנת שכר? נושאים אלה ואחרים הנם בתחום סמכותה הבלעדית של ערכאת השיפוט בנושאי עבודה בישראל. בית הדין לעבודה הנו חלק בלתי נפרד ממערכת המשפט בארץ, ותחת סמכותו השיפטוטית בין השאר:

וכמעט כל שאלה ובעיה הנוגעת לנושא דיני עבודה בישראל!

לקבלת סיוע משפטי בנושא זכויות העובד חייגו חינם: 1-800-800-891

בית הדין לעבודה פועל מכוח חוק בית הדין לעבודה, התשכ"ט-1969, כאשר בנוסף לניהול הליכים משפטיים לפי הוראות החוק המחייבות, כוללת פעילותו של בית הדין גם שימוש בשיטות נוספות לפתרון סכסוכים, כדוגמת: הערכה מוקדמת, פישור, גישור ועידוד שיתוף פעולה ומשא ומתן במקרים של סכסוכי עבודה במשק הישראלי.

התשתית הרעיונית מאחורי בתי הדין לעבודה בשיטת המשפט שלנו

דיני העבודה והביטחון הסוציאלי של כלל העובדים עברו שינויים לא מעטים במהלך השנים, מתוך ניסיון להתאימם להתפתחויות הרבות ולמציאות בשוק העבודה בארץ ישראל.

בנוסף לכך, במהלך השנים עיצבו אלפי פסיקות בנושא דיני עבודה את מכלול הנורמות הראויות, הן מבחינה חברתית והן מבחינה שיפוטית, בכל הקשור ליחסי עובדים ומעבידים. יחסים הנוגעים לכל אחד מאיתנו.

בתי הדין לעבודה מנסים כל העת להשתית את תנאי העבודה והנורמות המקובלות בארץ על מערכת הדדית של שיתוף פעולה, כבוד לאחר והידברות בין הצדדים כיאה לכל חברה דמוקרטית המתבססת על ערכי יסוד ברורים.

כמו כן, מבוססת מערכת שיפוטית זו על מימוש הזכויות הקיימות בחוק, הן של העובדים במגזרים השונים והן של המעסיקים. במהלך השנים עוצבו גם נורמות חוקתיות בתחומי הביטחון הסוציאלי, בעיקר במסגרת חוק הביטוח הלאומי וחוק ביטוח בריאות ממלכתי, שעל ישומן מקפידים מאוד בבתי הדין לעבודה.

בית הדין לעבודה – ערכאות מעמד ומבנה

המערכת של בתי הדין לעבודה בארץ דומה מאוד במבנה ובמאפייניה לבתי הדין לעבודה הפועלים סמכויות בית הדין לעבודה - מכוח חוק בית הדין לעבודהבמדינות שונות ביבשת אירופה, ובייחוד בשבדיה ובגרמניה. מערכת בתי הדין לעבודה היא חלק בלתי נפרד ממערכת המשפט הרחבה יותר בארץ, הן מבחינה ניהולית והן מבחינה רעיונית.

מערכת זו מורכבת משתי ערכאות – ערכאה העוסקת בדיונים בנושאי עבודה וערכאה נוספת לצורכי הגשת ערעורים. הערכאה הדיונית כוללת חמישה בתי דין אזוריים לעבודה: בירושלים, בתל אביב, בבאר-שבע, בחיפה ובנצרת. ערכאת הערעור כוללת את בית הדין הארצי לעבודה, השוכן בעיר הבירה ירושלים.

בית הדין הארצי לעבודה

בנוסף לתפקידו כערכאת ערעור על פסיקותיהם של בתי הדין האזוריים, משמש בית הדין הארצי לעבודה, כערכאה ראשונה בתחומים שונים: תובענות של ארגוני עובדים או ארגוני מעבידים בנושאי יחסי עבודה, תובענות שבין צדדים שונים להסכמים קיבוציים כלליים בתחומי העבודה ועתירות בתחום הרישוי עבור לשכות עבודה פרטיות או חברות כוח אדם.

על פסקי בית הדין הארצי לעבודה לא ניתן לערער, אך הם נתונים לביקורת של בית הדין הגבוה לצדק, המתערב בהם לעיתים נדירות ביותר. עם זאת, ניתן לערער על פסקי דין בנושא פלילים רק לאחר קבלת אישורו של בית המשפט העליון.

בתי הדין לעבודה – סמכויות

סמכות בתי הדין לעבודה כוללת כמה תחומים מרכזיים: סכסוכים פרטיים בין עובד למעביד הקשורים למימוש זכויות, הליכים בין צדדים הקשורים בהסכמים קיבוציים בנושאי פרשנות, סכסוכים בין ארגוני עובדים ובין חבריהם או בין ארגוני עובדים למעבידים, הליכים שבין מבוטחים ובין המוסד לביטוח לאומי או קופות גמל ועמיתיהן, רישוי של חברות כוח אדם ולשכות עבודה פרטיות והליכים פליליים הקשורים לתחומי העבודה.

משרד עורכי דין דורה כהן ויצמן ושות' עומד לרשותך בכל שאלה ובכל עת! אנו מציעים יעוץ משפטי איכותי לפתרון בעיות הנוגעות לדיני עבודה וזכויות העובד בישראל ובכלל.

לקבלת סיוע משפטי בנושא זכויות העובד חייגו חינם: 1-800-800-891
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
זכויות עובדי קבלן
פיטורי עובדת בהריון
פיטורין ופיצויי פיטורים
פיטורים בניגוד לחוק
הרעה בתנאי עבודה
הפלייה בין עובדים
עבודה בשבת - מה אומר החוק?

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת