סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

חוקי עבודה בישראל - סקירה בנושא חוקי העסקה ואכיפה

חוקי העסקה הם למעשה הדינים שמסדירים את חוקי העבודה במשק הישראלי ורבים מכנים אותם חוקי עבודה. בתקופות קודמות ואפלות של ההיסטוריה האנושית המעביד היה הבעלים של העובד והעובד - קניינו המוחלט של המעביד.

העובד היה יכול לעבוד במשך כל שעות היממה משעת הזריחה ועד לשעות הקטנות של הלילה. על חופשות, דמי הבראה ומנוחה לא היה בכלל על מה לדבר. פעמים לא מעטות העובד לא היה מקבל כל שכר או שהשכר שהוא היה מקבל עבור עבודתו היה מביש. בדיוק אז עלה הצורך בניסוח חוקי עבודה – נורמות המגדירות את היחסים השונים והמורכבים בשוק העבודה.

חוקי העבודה המודרניים כפי שכולנו מכירים אותם נכנסו לתוקף עם הקמתה של מדינת הרווחה החדשה ששמה גם דגש על מדיניות סוציאלית של דאגה לרווחת העובדים. עדיין במקומות רבים וגם אצלנו במדינת ישראל יש לצערנו מי שחושבים שחוקי העבודה הם בגדר המלצה בלבד.

לקבלת סיוע משפטי של עורך דין מנוסה חייגו חינם: 1-800-800-891

עצובה במיוחד היא העובדה שלא פעם החוקים נועדו לצורך הגנה על החלש, שכן עיקר הפגיעה הנה חוקי עבודה בישראל - סקירה בנושא חוקי העסקה ואכיפהבמגזר המועסקים החלשים יותר בחברה ובין השאר: בעלי מוגבלויות, אמהות חד הוריות, נשים בהריון, בני נוער, עובדי קבלן ורבים אחרים.

חוקי העבודה בישראל נידונים בפני בתי הדין לעבודה בישראל ולצורך בדיקת מצבך וזכויותיך המשפטיות, חשוב להתייעץ עם עורך דין מיומן.

מהם חוקי העסקה או חוקי עבודה הנהוגים בישראל?

היום במדינת ישראל ישנם חוקים שונים שמסדירים את ההעסקה של העובד. בין החוקים הללו ניתן למנות את חוק שעות עבודה ומנוחה התשי"א-1951 שקובע מהן שעות העבודה המותרות במדינת ישראל, חוק שכר מינימום התשמ"ז-1987 שקובע מהו השכר המינימאלי ביותר שרשאי המעביד לשלם, חוק שוויון הזדמנויות בעבודה התשמ"ח-1988 אשר קובע את איסור האפליה במדינת ישראל בשוק העבודה ועוד.

האם עובד רשאי לוותר על הזכויות המגיעות לפי חוקי העבודה?

ראשית, חשוב להבהיר שמעסיק לא יכול לחייב עובד לחתום על כתב ויתור זכויות לא כל שכן לפגוע בעובד בשל הסירוב שלו לחתום על כתב הויתור. יחד עם זאת, גם אם אדם נאלץ לחתום על כתב הויתור והתברר בדיעבד שהעובד לא קיבל את כל הזכויות המגיעות לו, אין המשמעות כי הזכויות אבדו לו.

מערכת המשפט בישראל אינה מייחסת משמעות רבה לחתימה של העובד על כתב הויתור בשל הכרותה של המערכת את חיי העבודה וחוסר השוויון האינהרנטי בין המעביד והעובד.

חוקי עבודה זה טוב ויפה! הזכויות שלך נפגעו?

במקומות עבודה בהם יש ארגון עובדים יציג יש אפשרות לפנות לנציגים של הארגון. לעומת זאת, במציאות של שוק העבודה שלנו לא בכל מקומות העבודה יש ארגון עובדים יציג.

במקרה כזה, אם יש חשש שנרמסו זכויותיו של העובד במקום העבודה מומלץ לפנות אל עורך דין המתמחה בדיני עבודה כדי לקבל יעוץ משפטי מקצועי לגבי האפשרות של הגשת תביעה כנגד המעסיק. ישנם גם ארגונים חברתיים שונים שמספקים סיוע משפטי לעובדים.

קיראו בהרחבה על: משרה מלאה - מה משמעותה?

תביעות שעוסקות בדיני עבודה נידונות במערכת מיוחדת של בתי הדין לעבודה שהיא בעלת הסמכות העניינית הייחודית בתחום זה. מערכת זו מורכבת ממספר בתי דין אזוריים שמהווים את הערכאה הראשונה ובית דין ארצי אשר מהווה את ערכאת הערעור.

לקבלת סיוע משפטי של עורך דין מנוסה חייגו חינם: 1-800-800-891
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
פיטורי עובדת בהריון
חירות השביתה
מאמרים בנושא דיני עבודה
תאונות עבודה
הלנת שכר והחוק
דמי ביגוד 2010
הרעה בתנאי עבודה

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת