סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

יעוץ משפטי חינם לפני שלוקחים משכנתא יקרה

משכנתא היא הלוואה לרכישת נכס מקרקעין הניתנת כנגד שעבודו של הנכס, אשר מגיע לסיומו עם פירעון ההלוואה. הנכס משמש כבטוחה של הבנק להחזר ההלוואה, כאשר במידה והחייב לא יצליח לעמוד בהחזר יממש הבנק את הבטוחה.

מחירי הדיור בישראל מצויים במגמת עליה מתמדת ובמקביל, המגורים בשכירות לתקופה ממושכת אינם מקובלים בארץ כמו בשאר חלקי העולם המערבי.

בשל מגמת ההתייקרות, רבים בוחרים באפיק המשכנתא למימון חלקי לפחות של רכישת נכס מקרקעין.

לקבלת סיוע משפטי בנושא משכנתא חייגו: 1-800-800-891

סביר להניח שמשכנתא היא ההלוואה הארוכה והיקרה ביותר שתיטלו במהלך חייכם, לכן בטרם מחליטים לקחת משכנתא כדאי להיות מודעים למספר נקודות חשובות.

החוקים הרלבנטיים לרכישת נכס באמצעות משכנתא הינם:
חוק המקרקעין, התשכ"ט - 1969, חוק המכר (דירות) - הבטחת השקעות של רוכשי דירות, התשל"ה - 1974, חוק החוזים (חלק כללי), התשל"ג - 1973 וחוק החוזים (תרופות), התשל"ג - 1973.

לאילו היבטים חשוב לשים לב לפני חתימת חוזה משכנתא?

בישראל פועלים מספר גורמים אשר נותנים הלוואת משכנתא, אולם חשוב להקפיד ממי לוקחים את יעוץ משפטי חינם לפני שלוקחים משכנתא יקרהההלוואה נוכח ההפרשים הפוטנציאליים בריביות מהמערכת הבנקאית ובכדי להימנע מפניה לשוק האפור לצורך זה.

מלבד תשעה בנקים, שני בנקים מסחריים ומספר חברות ביטוח ישנן גם חברות בניה המשתמשות במונח "משכנתא" לתיאור הטבות או הוזלות במחיר הדירה, אך למעשה אין מדובר בהלוואת משכנתא של ממש.

מדינת ישראל, באמצעות משרד השיכון, מעניקה למגזרים מסוימים באוכלוסיה הטבות בתנאי המשכנתא כנגד עמידה בתנאים מוגדרים. החיסרון הוא, שבמרבית המקרים המשכנתא מכספי המדינה נמוכה מעלות הנכס וקיים עדיין צורך בלקיחת הלוואה משלימה.

איזה הגנה מקנה החוק ללווה המשכנתא?

בחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז -1967 קיימות הגנות שונות ללווי משכנתאות המתקשים לעמוד בהחזר החודשי. בנקים פותחים בהליכי הוצאה לפועל רק לאחר שהחייב אינו עומד בתשלומי ההחזרים במהלך חצי שנה לפחות.

ראשית, הגורם הממשכן יגיש את הביצוע על מלוא החוב רק במקרים הבאים: החייב הונה או מתכננן להונות את הנושים, לחייב דירה נוספת שיכולה לשמש למגורים, ניתן צו כינוס על הדירה או שהסכם ההלוואה קובע שהחוב יפרע בתשלומים וסכום התשלומים שלא נפרעו בצירוף ריבית הפיגורים הינו מעל 10% מיתרת החוב המלאה.

במידה ומדובר בחוב פיגורים קיימת חובה לנושה לשכנע את רשם ההוצאה לפועל מדוע להורות על ביצוע מלוא חוב המשכנתא. קיראו עוד בנושא: הוצאה לפועל

סעיף 38 לחוק הוצאה לפועל קובע, כי במידה והנכס משמש למגורי החייב ובני משפחתו יורה רשם ההוצאה לפועל על פינוי ומכירת הנכס רק לאחר שנוכח בקיום מקום מגורים חלופי סביר לחייב ובני משפחתו.

במידה והחייב נכנס להליכים למימוש המשכנתא קמה לו זכות לממש את המשכנתא בעצמו כדי לפרוע את החוב לבנק, כך שלא יפסיד כספים נוספים באמצעות מכירה בערך שוק נמוך יותר בהוצאה לפועל והוצאת כספים עודפים. זכות זו עומדת לחייב במשך 90 יום מרגע פתיחת התיק בהוצאה לפועל.

משרדינו מפעיל מחלקה משפטית ענפה העוסקת בענייני מקרקעין ובכלל זאת אנו מלווים רוכשי דירות בהליכי לקיחת משכנתא והתנהלות מול הבנקים. הנכם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת יעוץ משפטי אישי ודיסקרטי באמצעות עורך דין מיומן.

לקבלת סיוע משפטי בנושא משכנתא חייגו: 1-800-800-891

קיראו עוד מידע רלוונטי:
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
מס רכישה - חשוב לדעת!
מיסוי מקרקעין בישראל
יקור המשכנתאות ע"י בנק ישראל
טיפים בנושא שכירות משרד
רגע לפני שלוקחים משכנתא

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת