סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

רשלנות רפואית שגרמה לצלקות חמורות

בין המחדלים והכשלים אשר עשויים להיגרם עקב רשלנות בביצוע הליך רפואי, נמנית היווצרות צלקות בדרגה חמורה. צלקות אלה עלולות להיוותר לאחר ביצוע פרוצדורות ניתוחיות בתחום הכירורגיה, הפלסטיקה והאסתטיקה ובענפים רפואיים נוספים.

לעיתים, מדובר בצלקות בלתי נמחות, אשר לא ניתן לטשטש אותן באמצעות איפור או להעלימן בביצוע ניתוח קוסמטי מתקן.

במקרים אלה ובפרט שעה, שהצלקות נותרו במקום גלוי ונראה לעין, נגרמת למטופל עוגמת נפש רבה, אשר עשויה להעפיל על שביעות הרצון מתוצאותיו הכלליות של ההליך הרפואי, אשר הצליח.

לקבלת סיוע משפטי מיידי חייגו: 1-800-800-891

טרם הגשת תביעה בעילת רשלנות רפואית עקב היווצרות צלקות חמורות יש לתת את הדעת על כך, שלא כל צלקת נגרמת מפאת רשלנות רפואית. כך, חלק מהצלקות מהוות סיבוך אינהרנטי, בבחינת תופעת לוואי, אשר עשויה להתפתח לאחר ההליך הרפואי ויש להביאה מראש בחשבון.

עילות לתביעת רשלנות רפואית בגין גרימת צלקות חמורות

אי מתן הסבר מקדים למטופל לגבי אפשרות התפתחות צלקות - במסגרת דוקטרינת הסכמה מדעת, המעוגנת בחוק זכויות החולה וחלה על הרופאים בתחומי ההתמחות השונים, נדרש הרופא לספק למטופל הסבר מקיף אודות ההליך הרפואי לרבות הצגת הסיכונים והסיכויים, הכרוכים בו וחלופות טיפול אפשריות.

בכלל זה, על הרופא לעדכן את המטופל בתרחיש, לפיו ההליך הכירורגי או הניתוח הפלסטי עשויים שלא לעלות יפה באופן, אשר עלול לגרום לשינויים וצלקות באיבר המנותח, שלא ישאו חן בעיני המטופל.

במידה והדבר מתאפשר, על הרופא להציג בפני המטופל תמונות הדמיה, המדגימות וממחישות את האופן, בו יראה האיבר לאחר הניתוח, בשני תרחישים - במידה וההליך יצליח ובמקרה שייכשל.

ההסבר המקדים צריך להינתן למטופל זמן מספיק מראש בכדי להותיר בידו שהות לגבש החלטה מושכלת לגבי ביצוע הניתוח. בין הסיבוכים האפשריים, אשר המטופל צריך להיות מודע אליהם, נמנית גם אפשרות היוותרות צלקות בכלל וצלקות חמורות בפרט, קרי, צלקות רחבות ובולטות מתחת לפני העור, המכונות בעגה המקצועית "קלואידיות". 

רשלנות רפואית בהיבט בחירת שיטת הטיפול או ביצוע הניתוח - בהקשר זה נבדקת התנהלותו של הרופא המנתח בראי מבחן הרופא הסביר.

במידה והתובע יצליח להוכיח, כי הרופא בחר בגישה טיפולית או שיטה ניתוחית מיושנת, הכרוכה בהותרת צלקות חמורות, שעה שקיימת בתחום שיטה חדישה ומתקדמת, המציעה חיתוך מינימאלי והותרת צלקות זעירות הרי שיעלה בידו לבסס תשתית לרשלנות רפואית.

זאת כיוון שבמסגרת מבחן הרופא הסביר מצופה מכל רופא להתעדכן ולהשתלם בתחום התמחותו והתנהגותו נאמדת למול הידע המקצועי, המקובל והרלוונטי לאותה תקופה.

ביצוע ההליך הכירורגי או הפלסטי בחוסר מקצועיות ומיומנות, תוך הפרת חובה הזהירות, המוטלת על הרופא במסגרת תפקידו וסטייה מסטנדרט הרופא הסביר, אשר חל עליו בהתאם לתחום התמחותו. מחדלים וכשלים בהיבט זה עשויים להוביל להיווצרות צלקות חמורות ובלתי הפיכות.

בנסיבות בהן נמצא כי הרופא התרשל בגרימת צלקות חמורות, קמה לתובע זכאות לקבלת כספי פיצויים. בתי המשפט נוהגים לפסוק בהקשר זה פיצויים בסכומים גבוהים, המוטלים הן על הרופא המנתח והן על המוסד המעסיק אותו, מכוח המנגנון המשפטי של אחריות שילוחית.

שימו לב כי עקב מורכבותם הרבה של מקרי רשלנות רפואית, מומלץ להקדים ולהתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום ספציפי זה, שכן יעוץ משפטי מקצועי ופרטני, יוכל לסייע לך לבחור את דרך הפעולה הטובה והמומלצת לפי נסיבותיו של כל מקרה ומקרה.

לקבלת סיוע משפטי מיידי חייגו: 1-800-800-891
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
- רשלנות רפואית בבית חולים
- רשלנות באבחון סרטן השד
- ניתוח לייזר להסרת משקפיים
- פשרה בתביעות רשלנות רפואית
- פיצויים עקב תאונת דרכים קטלנית
- פיצויים עקב רשלנות רפואית
- רשלנות רפואית מאמרים

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת