סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

עורך דין תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה ומתי לפנות אל עורך דין?

חוק הביטוח הלאומי מגדיר תאונת עבודה כתאונה שאירעה במהלך עבודתו של עובד או עקב עבודתו של עובד בארגון או בחברה בה הוא מועסק. מבחינת החוק, תאונות עבודה היא כל אירוע שגורם לפגיעה פיזית או נפשית בעובד וארע החל מהדרך למקום העבודה, במהלך העבודה עצמה וכן בדרך חזרה מהעבודה הביתה. אם נפגעתם עקב עבודתכם או במסגרתה, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין בתחום תאונות עבודה ולקבל יעוץ וליווי משפטי.

נוסף על כן, תאונות עבודה נחשבות גם ל"פגיעת עבודה"- כל פגיעה בעובד שארעה בשל עבודתו, אם אכן נמצא קשר סיבתי בין מקום העבודה או אופי עבודתו של העובד לבין הפגיעה בו כמו למשל מחלות בדרכי הנשימה בשל חשיפה לחומרים רעילים כמו גזי פליטה או למשל ירידה בשמיעה אצל עובדים העוסקים בעבודות המלוות ברעש רב כמו למשל מפעילי דחפורים או פטישי אוויר.

מה עושים במידה וארעה תאונת עבודה?

כל עורך דין ינחה אתכם, ראשית, לגשת בהקדם למוקד הרפואי הקרוב ביותר למקום בו אירעה תאונת עבודה. חשוב מאוד כמובן לשמור את כל הקבלות והחשבוניות שקשורות לתאונת עבודה בין אם מדובר בקבלות שהתקבלו על נסיעות בתחבורה ציבורית או על תדלוק הרכב הפרטי שלכם בתאריכים הרלבנטיים ובין אם מדובר בקבלות על טיפול רפואי שעברתם עקב התאונה או תרופות שקיבלתם בעקבות הנזק.

לקבלת סיוע משפטי מיידי לחץ: יעוץ משפטי

או צור קשר מיידי עם עורך דין תאונות עבודה בטלפון: 03-6093833

אסור לשכוח לשמור את האבחון שקיבלתם על ידי הרופא המטפל וכמובן לציין בפניו שהפגיעה ארעה בשעת העבודה. יש לשמור בצורה מסודרת כל תיעוד רפואי לבדיקות שבוצאו או טיפולים שניתנו לכם. לאחר מכן יש ליידע את המעביד ולקבל ממנו דו"ח הודעה על תאונה שיועבר למוסד לביטוח לאומי.

מהן הזכויות המגיעות למי שנפגע בתאונת עבודה?

אם רופא שטיפל בעובד ובדק את מצבו, מצא כי הנפגע זקוק למנוחה עד 12 יום, העובד יהיה זכאי לתשלום של 75% משכרו היומי על חשבון המעסיק על יום התאונה וכן בשני הימים שלאחריו. מהיום השלישי עד היום ה-12, העובד זכאי לדמי פגיעה מהביטוח הלאומי בסך 75% משכרו. אם קבע הרופא שהוא זקוק למנוחה ארוכה יותר, המעביד ישלם 75% משכרו עד יום המנוחה התשיעי והמוסד לביטוח לאומי ישלם דמי פגיעה מהיום העשירי לפגיעה עד היום ה-19.

בכל מקרה, תקרת דמי הפגיעה יהיו לא יותר מ-25,597 שקלים. במידה והעובד סובל מפגיעה קבועה, יש להעביר דו"ח הודעה על תאונה למוסד לביטוח לאומי בצירוף העתקי כל המסמכים הרפואיים הנוגעים לתאונה שארעה, כולל חוות דעת רפואית של הרופא שטיפל בעובד. ועדה רפואית של הביטוח הלאומי תקבע אם העובד זכאי לקבל פיצויים קבועים בשל נכות קבועה וכן כמה אחוזי נכות מגיעים לעובד. תביעה למוסד לביטוח לאומי יש להגיש תוך שנה מיום התאונה.

סיוע של עורך דין תאונות עבודה

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי תקבע כמה אחוזי נכות מגיעים לעובד באמצעות שורה של קריטריונים בהם אובדן כושר עבודה, פגיעה באיכות החיים, פגיעה ביכולות חיים בסיסיות, צורך בעזרה ובטיפולים קבועים, שימוש קבוע בתרופות ועוד. בגין נכות קבועה הפחותה מ-5% המוסד לביטוח לאומי לא יעניק כל פיצוי. בגין נכות של 5% עד 19% הביטוח הלאומי מעניק פיצוי נכות חד פעמי. בגין נכות קבועה העולה על 20% הביטוח הלאומי ישלם קצבת נכות חודשית לכל החיים.

אם לא הכיר המוסד לביטוח לאומי עובד כנפגע תאונת עבודה, או העובד סבור כי לא קיבל את אחוזי הנכות הראויים, הוא יכול לפנות לבית הדין לעבודה ולערער על קביעת המוסד לביטוח לאומי. במקרה כזה, כדאי ללשכור את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים המתמחים בתחום נזיקין, שידע להדריך את העובד, לפרש את המצב המשפטי וכן להשיג את הראיות הטובות ביותר שיוכיחו את עמדתו של התובע

סיוע משפטי מיידי לנפגעים, לחץ כאן: יעוץ משפטי

 

או צור קשר עם עורך דין תאונות עבודה בטלפון: 03-6093833


פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
גירושין
עורך דין פלילי
פשיטת רגל
הוצאה לפועל
איחוד תיקים
תאונות דרכים
עורכי דין תעבורה

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת