סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

חדלות פירעון - הנחיות וסיוע של עורכי דין

סימני המשבר הכלכלי האחרון ניכרים עדיין בשווקים למרות ההתאוששות המרשימה יחסית בארץ וגם ברחביי העולם. נושאים הקשורים לפירוק חברות, הבראת חברות וגם מקרים של חדלות פירעון עולים מחדש בייחוד במצבים אלה, וכאשר חברות ועסקים מתמודדים עם קשיים כלכליים ולעיתים נמצאים על סף פשיטת רגל.

מהי חדלות פירעון?

חדלות פירעון, הקרויה גם "אי-סולבנטיות", היא מצב אליו נקלעת חברה, או לעיתים גם עסק פרטי, המתבטא בהיעדר יכולת כלכלית ובחוסר אפשרות לפרוע את החובות הקיימים.

לפי לשון החוק חברה עלולה להימצא בחדלות פירעון בשלושה מצבים: כאשר לחברה ישנם חובות כספים לנושה אחד או יותר והיא ואיננה פורעת אותם תוך 21 יום מתאריך דרישתם, כאשר החברה איננה עומדת בצו שיפוטי כלשהו או כאשר בית המשפט החליט שהיא איננה מסוגלת לפרוע את חובותיה.

בענייני פשיטת רגל חייגו ללא התחייבות 1-800-800-891


במקרים אלה עולה סך ההתחייבויות של החברה לנושיה על השווי המצטבר של תזרים המזומנים והנכסים הקבועים. חדלות פירעון איננה אובדן זמני של הכושר הכלכלי והיא תוצאה של כישלון מתמשך המשפיע באופן ישיר על עתידה.

במצב זה, יכולים הנושים לפתוח כנגד החברה בהליכים של פשיטת רגל או פירוק.

חוקי חדלות פירעון כוללים גם פתרונות שונים לחברות או לבעלי עסקים המצויים על סף פשיטת רגל, החל מהליכים משפטיים שונים וכלה בניסיון לגבש הסדרים מחוץ לכותלי בית המשפט.

כיצד להתמודד עם חדלות פירעון?חדשולת פירעון - הנחיות וסיוטע של עורכי דין

בעל עסק פרטי הנקלע לחדלות פירעון, לרוב ייאלץ להכריז על פשיטת רגל. לעומתו, לחברה שנקלעה למצב זה קיימות שתי אפשרויות מרכזיות התלויות בנסיבות: כניסה לתהליכי הבראה, כאשר ניתן להציל את פעילותה, או לחילופין ביצוע הליכי פירוק, כאשר מצבה של החברה הוא בלתי הפיך.

בקשת פירוק של חברה על ידי הנושים לאחר הוצאת צו הכרזה על פשיטת רגל איננה מתקבלת באופן אוטומטי, ולחברה ישנה אפשרות לבקש צו הקפאת הליכים למשך כתשעה חודשים. בפרק זמן זה היא יכולה לפתוח בתהליך הבראה או להציג הצעת פשרה או הסדר עם נושיה.

זכויות הנושים במקרה של חדלות פירעון

בהתאם לסעיף 6 לחוק החברות, יכולים כל הנפגעים מפעילותה של חברה להשתמש במנגנון "הרמת מסך" ולתבוע באופן ישיר גם את מנהלי החברה, כאשר הם חושדים שהם פעלו בניגוד לחוק.

במקרים בהם השתכנע בית המשפט, כי מנהלי החברה עשו שימוש לא חוקי באישיות החברה, הוא רשאי להורות על הרמת מסך ההתאגדות ולחייב את מנהלי החברה באופן אישי. עובדי החברה ששכר עבודתם או זכויותיהם הסוציאליות לא שולמו, יכולים גם הם להגיש בקשת פירוק בהתאם לפקודת החברות.

קיראו בהרחבה על: זכויות עובדים
 
בהליך פש"ר (תל-אביב-יפו) 1738/02 נדנו נושאים שונים הקשורים לחברה תעשייתית שנקלעה לחדלות פירעון ונמכרה לבעלי שיטה אחרים. לאחר המכירה, קרסה החברה וכל החברות השייכות אליה נקלעו גם הן להקפאת הליכים.

לפי ההערכות עלו סך חובות החברה על 400 מיליון ש"ח, כאשר קריסתה גרמה לנזקים חמורים לנושים, לעובדים ולצדדים שלישיים. במקביל עלו חשדות למעשים לא חוקיים של בעלי השליטה החדשים. בקשתם של בעלי החברה לשעבר לבטל את ההליכים נגדם התקבלה, שכן, הם לא היו בעליה בתקופת קריסתה.

בענייני פשיטת רגל חייגו ללא התחייבות 1-800-800-891
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
שטר חוב
פתיחת חברה חדשה
איחוד תיקים
טפסים להליך פשיטת רגל
עיקול חשבונות בנק
מימוש משכנתא בהוצאה לפועל
פורום יעוץ משפטי לשירותך

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת