סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

מדריך לרכישת קרקע חקלאית - ייעוץ משפטי חינם לרוכשים

המסחר בקרקעות חקלאיות שנעשה בעבר על ידי קבלן או יזם המתמחים בתחום, הפך היום לנחלת הכלל ודווקא על רקע הציפיות למיתון כלכלי, רבים מתעניינים ברכישת קרקע חקלאית לצורכי השקעה שתניב פרי באמצעות שינוי ייעוד עתודות קרקע זו.

לפני שמסתערים על ההיצע ומתלהבים מהפרסומים כדאי לקרוא ולהבין יותר על אופייה של עסקת רכישת קרקע או שטח חקלאי. משרדנו טיפל ומטפל במאות תיקים דומים ואנו מביאים בפניכם מדריך לנקודות חשובות שצריך לקחת בחשבון לפני שיוצאים לבצע עסקת רכישה של שטח בעל יעוד חקלאי.

עסקת מקרקעין בלי עורך דין? תחשבו שוב...

רכישת קרקע חקלאית היא עסקה מורכבת בסכומי כסף משמעותיים, שניהול כושל שלה עלול להוביל את הקונה הפוטנציאלי לנזקים כלכליים עצומים ולכן כדאי במהלכה להיעזר באנשי מקצוע מיומנים.

קבלת סיוע של עורך דין מקרקעין המתמחה ומכיר מקרוב עסקאות בקרקע חקלאית, תיתן לכם את הבטחון והשקט שאתם רוצים בעת ביצוע עסקה גדולה, השקעה וכדומה.

לקבלת סיוע מיידי בנושאי מקרקעין חייגו חינם 1-800-800-891

במשרד עורכי הדין שלנו תוכלו להפגש באופן אישי עם עורך דין מיומן, שיבין את הצרכים ויסביר לך בדיוק כיצד רצוי לפעול. אנו מציעים יעוץ משפטי ראשוני, אצלנו במשרד, ללא תשלום וללא התחייבות מצדך.

(אנחנו ממליצים שלא לבצע עסקאות מקרקעין ללא ליווי של עורך דין מתאים גם כשאין המדובר על שטחים חקלאיים)

ליחצו כאן והכירו מקרוב: מדריך מס רכישה

קנייה בטוחה של קרקע חקלאית

התשוקה לרווח מובילה רבים ליזום צעדים בתחומים שאינם בקיאים בהם, על אף הסיכונים האפשריים. טרם ביצוע העסקה כדאי לבצע מספר בדיקות מקדימות על מנת שלא להישאר בסוף עם שוקת שבורה.

ראשית, בשל סיכונים אפשריים, רכישת קרקע כאמור, אינה מומלצת בהיעדר יכולת מימון עצמאית או צורך בכספים בזמן קצר. לעומת זאת, גם במקרה שקיים המימון הדרוש, גם בתחום זה מבוצעים מעשי נוכלות ושרלטנות ולכן באופן כללי לא כדאי לחתום על עסקת הרכישה, טרם בדיקת הקרקע המיועדת באופן אישי על ידי התרשמות ישירה ולא להסתמך על המידע שמציג המוכר.

בדיקות מקדימות נדרשותקניית קרקע חקלאית או שטח אדמה

טרם רכישת שטח בעל יעוד חקלאי או קרקע חקלאית חשוב לברר את זהותו של הצד המוכר - בעל הקרקע הרשום, כדי לבדוק האם המכירה נעשית כחוק על ידי מיופה כוח.

במקרים רבים ניסו נוכלים למכור שטחים חקלאיים וקרקעות על ידי צו ירושה או באמצעותו של ייפוי כוח מזויף. חובה לאמוד בצורה הטובה ביותר את זהות המוכר ולנסות ליצור קשר עם הבעלים הרשום במיוחד, במקרה שבו המכירה מבוצעת על ידי מיופה כוח.

>>> יעוץ משפטי לרכישת נכס מקרקעין <<<

בדיקה זו נעשית על ידי עיון בנסח הרישום של הקרקע החקלאית המופיע בלשכת מרשם המקרקעין באזור אליו שייכת הקרקע וכדאי שתיעשה על ידי עורך דין המתמחה בתחום זה.

נקודה נוספת קשורה לפוטנציאל הרווח והסיכון בעסקאות אלו. משווקי הקרקעות רוכשים בדרך כלל קרקעות חקלאיות גדולות, מפצלים אותן לחצאי דונמים ומוכרים את החלקים. חשוב להבין ולזכור כי לא כל קרקע זוכה להפשרה והפוטנציאל לרווח בעסקאות אלו תלוי בסיכוי לשינוי יעוד הקרקע למגורים.

הקרקעות בעלות הפוטנציאל הגבוה ביותר הן אלו המצויות בסמיכות לערים. סיכויי ההפשרה קטנים יותר בקרקעות השייכות לאזורי שיפוט של מועצות אפשריות. קרקעות שמורות טבע לא מיועדות לרוב להפשרה כלל.

מסיבות אלו חובה לבדוק באמצעות משרדי המהנדס או הוועדות המקומיות לתכנון ובניה את התוכניות הנוכחיות והעתידיות לגבי הקרקע. במידה וקיים תכנון מסוים, מומלץ לנסות לפנות לאדם העומד מאחוריו, על מנת להבין מה מטרת ההליך התכנוני ובאיזה שלב הוא נמצא.

בדיקת תוכנית הבניין ועיר של הרשות המקומית מומלץ שתעשה אף היא על ידי גורם משפטי מוסמך. מלבד זאת, יש לדעת, שגם בעסקה משתלמת תעשה במסגרת תוכנית הייעוד חלוקה מחדש שעלולה לפגום ברווחיות זו.

גם ובמיוחד במקרה שאתם חושבים על רכישת קרקע חקלאית או שטח בעל יעוד חקלאי, צריך להתייעץ עם עורך דין. משרדנו טיפל ומטפל בעסקאות דומות ואנו מציעים גם לך להפגש ללא כל התחייבות.

לשיחה עם עורך דין בנושאי מקרקעין חייגו חינם: 1-800-800-891
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
ביטול חוזה רכישת דירה
סוגיות בדיני מקרקעין
חושבים לרכוש נכס יד שניה?
רישום עסקאות מקרקעין
תביעות נגד רשות מקומית
מקרקעין במתנה! מדריך לאזרח
ביטול חוזה מכירת דירה

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת