סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

הרפורמה בהליך ההוצאה לפועל - מעמד הזוכים

מעמד הזוכים אחרי הרפורמה בהליך ההוצאה לפועל

עד היום כל כסף שנתקבל כתוצאה מהליכי גבייה כנגד החייב בלשכת הוצאה לפועל התחלק בין כל הזוכים שווה בשווה מבלי להתחשב במי מהזוכים נקט בהליכי גבייה בתיק כנגד החייב. הרפורמה שינתה זאת מקצה לקצה וכיום הזוכה אשר נוקט בהליכי גבייה בתיק כנגד החייב יקבל ראשון מפירות הגבייה.

היתרה תתחלק בין יתר הזוכים שווה בשווה. סייג אחד – חוב מזונות יבוא לפני כולם גם אם בעל החוב לא היה זה שנקט בהליכי הגבייה.

הטלת מגבלות חמורות על חייב שמשתמט

הרפורמה הוסיפה פרק שלם לחוק המקורי המסמיך את ראש ההוצאה לפועל להטיל מספר מגבלות חמורות על חייב המשתמט מתשלום חובותיו. בכפוף להוכחה פוזיטיבית בדבר השתמטותו של החייב כאמור או כאשר מדובר בחוב מזונות רשאי ראש ההוצאה לפועל להטיל על החייב מגבלות חמורות כגון הגבלת דרכונו, עיכוב יציאתו מן הארץ, הגבלת החייב מלהחזיק רישיון נהיגה, מלייסד חברה ולהיות בעל עניין בה, מלהחזיק שקים או כרטיס אשראי.

לחץ לקריאה נוספת:
הרפורמה בהוצאה לפועל
צו מאסר בהליך הוצאה לפועל
גביית חובות


מגבלות אלה היו מוטלות בעבר במרביתן על חייב שהוכרז כחייב מוגבל באמצעים. כיום השינוי בא לשקף את הצורך בנקיטת יד קשה כנגד חייבים משתמטים והוספת מגוון סנקציות שמטרתן להקשות על החייב לנהל אורך חיים רגיל בעודו מותיר את בעל החוב ללא פירעון.

צו מאסר בהליך הוצל"פ

מנגד עמדה לרשות הזוכים סנקציה בדמות צו מאסר שנהגו להשתמש בה כנגד חייב המשתמט מתשלום חובותיו. סנקציה זו היתה נצרכת בכל עת ובלי קשר למיצוי הליכי גבייה נוספים "עדינים" יותר. 

כעת הרפורמה צמצמה את הסנקציה הזו וקבעה כי היא תופעל רק כאמצעי אחרון לאחר מיצוי הליכי גבייה אחרים. בעקבות הרפורמה ראש ההוצל"פ יוציא צו מאסר לבקשת זוכה רק לאחר ששוכנע כי אין כל הליך נוסף לרבות אלה הנזכרים לעיל אשר פגיעתו בחייב חמורה פחות ושיש בו כדי להביא לפירעון החוב.

טרם מתן צו מאסר ראש ההוצל"פ יברר את יכולת החייב לאחר שזה הובא פיסית בפניו ורק אם שוכנע כי החייב בעל יכולת ואינו משלם כפי יכולתו ללא הצדק סביר, או, אינו משתף פעולה יוציא צו מאסר כנגד החייב. בלבד כי הצו מתבקש בטרם חלפו 6 חודשים מיום מעמד הבירור הנ"ל לגבי יכולתו של החייב וכי החוב פסוק או החובות הפסוקים במצטבר עומדים על סך של 2,000 ₪ לפחות.

ערכת הערעור על החלטות רשמי ההוצל"פ

עד היום החלטת ראש ההוצאה לפועל היתה כפסק דין של בית משפט שלום ועל כן ערכאת הערעור עליו היתה לבית המשפט המחוזי. הרפורמה שינתה זאת וכיום ערכאת הערעור על החלטות ראש ההוצל"פ היא בית משפט השלום.

אלה הן רק עיקרי הרפורמה ואינם מכוונים להיות סיקור ממצה של כל השינויים הטמונים בו. יש להמתין ולראות כיצד השינויים ייושמו בפועל בידי מערכת ההוצאה לפועל, הזוכים, החייבים ובאי כוחם.

בין אם אתה זוכה ובין אם אתה חייב מומלץ להתייעץ עם עורכי דין המתמחים בתחום ההוצאה לפועל על מנת שידעו לעמוד על זכויותיך בהתאם לשינויי החקיקה בצורה המרבית והיעילה ביותר ובכך לחסוך לך הוצאות רבות ומשמעותיות.

לקבלת יעוץ משפטי מיידי בתחום הוצל"פ, לחץ כאן: סיוע משפטי

או צור קשר עם נציגי המשרד בטלפון: 03-6093833פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
הליך פשיטת רגל
עורך דין פלילי
עו"ד בנושאי תעבורה
עו"ד רשלנות רפואית
אזרחי - מסחרי
דיני עבודה בישראל
זכויות עובדים ומעסיקים

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת