סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

גביית מזונות על ידי הוצאה לפועל

גבייה של מזונות בהליך הוצאה לפועל

דמי מזונות הם כספים המשולמים על ידי בעל, אב או אם לרוב לאחר הליך גירושין. אם יש בידכם פסק דין המזכה אתכם במזונות אך הצד שמנגד אינו ממהר לשלמם, ניתן לפנות להליך של גביית מזונות על ידי הוצאה לפועל.

ניתן לחלק אותם לשני סוגים – מזונות אישה ומזונות ילדים. אישה תהיה זכאית לקבל דמי מזונות במקרים שבהם בעקבות פרידה או גירושין מבעלה צפויה רמת החיים שלה לרדת. במקרים כאלו זכאית האישה לקבל מבעלה כספים שיאפשרו לה לקנות

ביגוד, איפור, מזון, דיור, לתחזק את ביתה ורכבה, לשלם משכנתא אם כזו קיימת או בקיצור לספק לה את כל הדברים אותם קיבלה במסגרת הנישואין.

ילדים יהיו זכאים למזונות מאביהם עד שיגיעו לגיל 15 גם אם הוא אינו חי עם אימם ואפילו אם הוא אינו מודע לקיומם. בין גיל 15 לגיל 18 חובת התשלום מוטלת על שני ההורים באופן יחסי לפי הכנסותיהם. מזונות ילדים אמורים לספק לילד את כל צרכיו עד להגעתו לגיל 18 וגובהם נקבע לפי צרכים אלו.
   
במידה ומגיעים לכם מזונות אישה או מזונות ילדים והם לא שולמו לכם, תוכלו לפנות לאחת משתי דרכים – פנייה לביטוח הלאומי או פנייה ללשכת הוצאה לפועל.

 גביית מזונות באמצעות הביטוח הלאומי

כאמור, במידה ומגיעים לכם מזונות אך הם לא שולמו באפשרותכם לפנות למוסד לביטוח לאומי. במקרה של מזונות ילדים שלא שולמו ישלם לכם הביטוח הלאומי סכום דומה אם כי לרוב קטן יותר מסכום המזונות שהובטח לכם בהסכם הגירושין.

כל זאת בעוד הוא נוקט בהליכים של הוצאה לפועל מול החייב. במידה ובעקבות הליכים אלו יושג סכום המזונות המלא מהחייב, אתם תזוכו בהפרש. במקרה של מזונות אישה שלא שולמו, לא תמיד ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי, הדבר תלוי בגובה משכורתה של האישה. במידה ומשכורתה גבוהה מהסכומים הקבועים בתקנות המוסד הוא לא יוכל לפצות אותה על תשלומי המזונות שלא קיבלה.

פנייה ללשכת הוצאה לפועל

פנייה ללשכת ההוצאה לפועל אינה מותנית בשום דבר מלבד הסכם גירושין או פסק דין המזכה במזונות. במקרה זה אין הבדל בין מזונות אישה למזונות ילדים ואתם רשאים לתבוע את כל סכום המזונות שלא שולם.

במידה והחלטתם ללכת בדרך של הוצאה לפועל ישנם מגוון של צעדים שתוכלו לנקוט נגד החייב החל מעיקול משכורת, עיקולי חסכונות, עיקול נכסים כמו דירה או אפילו חלק בדירה וכלה בעיקוב יציאתו מהארץ ואפילו הוצאת פקודת מאסר.

חשוב לזכור שבמידה וברצונכם לפנות ללשכת ההוצאה לפועל כדאי לכם להתייעץ עם איש מקצוע, ישנם עורכי דין רבים המתמחים בפניות להוצאה לפועל ומומחיותם תוכל להיות לכם לעזר רב.

לסיכום – במידה ולא שולמו לכם או לילדיכם דמי מזונות כפי שנקבעו להם בהסכם גירושין או על פי פסק דין. עומדים לרשותכם לא מעט כלים כדי לאלץ אותם לשלם. תוכלו לפנות לשירותי ביטוח לאומי כמו גם שמומלץ לפנות לשירותיהם של עורכי דין המתמחים בהליכי גביית מזונות דרך הוצאה לפועל.

או צור קשר עם נציגי המשרד בטלפון: 03-6093833

 


פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
עורך דין פלילי
עורכי דין תעבודה
רשלנות רפואית
פשיטת רגל
איחוד תיקים
דיני עבודה
דיני משפחה

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת