סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

בוררויות בבית הדין של לשכת המסחר הבינלאומית ICC

לשכת המסחר הבין לאומית - ICC - International Chamber of Commerce הינה ארגון, המקיים פעילות חובקת עולם וכולל כמאה וארבעים מדינות, לרבות ישראל. 

פעילות הארגון הינה בעלת השפעה על התנהלות הכלכלה העולמית, משליכה על ההחלטות המתקבלות והמדיניות המתגבשת על ידי ארגוני כלכלה בינלאומיים דוגמת הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי OECD, ארגון הסחר העולמי WTO וועידת G8 של ארגון המדינות המתועשות.

נדבך מרכזי במבנה הארגוני של ה-ICC הינו בית הדין הבינלאומי לבוררות של הארגון. מאז הקמתו, בראשית המאה הקודמת, דן מוסד ותיק זה בעשרות אלפי סכסוכים וקנה לעצמו מעמד בכורה בכל הכרוך ביישוב מחלוקות עסקיות, המתגלעות במישור הבינלאומי, בדרך של בוררות.

זקוקים לעורך דין? חייגו חינם: 1-800-800-891

הפרוצדורה המנחה את בית הדין לבוררות של ה-ICC

בהיבט הפרוצדוראלי פועל בית הדין לאור כללי בוררות ממוסדים ומבוססים, אשר הוכיחו הצלחתם לאורך השנים. מערכת הכללים מתעדכנת מעת לעת בהתאם לצרכים המשתנים ועל כך אחראית ועדה מקצועית מיוחדת, הפועלת ליד בית הדין.

על הייחודיות שבכללי הבוררות של בית הדין לבוררות מטעם ה-ICC

בשונה מבתי דין אחרים בתחום יישוב סכסוכים בינלאומיים בדרך של בוררות, בהם נתונה בידי הצדדים ברירת הדין ובחירת הפורום המשפטי שיידון בסכסוך, קובע בית הדין לבוררות של ה-ICC כללים ברורים לדיון:

ה-ICC מושתת על התפיסה לפיה, סמכות הבורר מתוחמת באופן מדויק על ידי כללי ההתייחסות (TOR), המגדירים את המחלוקת בין הצדדים המתדיינים. מהם נגזרים תחומי הבוררות וסמכויות הבורר.

בהתאם לכללים אלה מנסח הבורר, במעמד הצדדים, מסמך המגדיר את כללי ההתייחסות, לרבות: פרטי הצדדים, מעניהם, עיקרי התביעה המוגשת והתביעה הנגדית, סכום התביעה והסעדים המשפטיים המבוקשים, טיעונים מרכזיים ושאלות הטעונות הכרעה, פרטי הבורר, מקום עריכת הבוררות והנהלים, החלים במסגרת הבוררות.

אישור כללי ההתייחסות שנוסחו על ידי הצדדים מהווה תנאי מקדים לתחילת הליך הבוררות. דרישת החתימה המשותפת של הצדדים על המסמך מובילה לדיוק מירבי בניסוח כתבי הטענות ולהתדיינות לגבי גיבוש הכללים, אותה תוחם בית הדין בחודשיים, עם אפשרות הארכה לבקשת הבורר, ככל שהדבר נדרש.

שעה שהצדדים אינם מצליחים להסכים ביניהם על ניסוח כללי ההתייחסות יציע להם הבורר נוסח משלו ובמידה ולא יתקבל - הסכם פשרה. במקרה כזה, כאשר יש הסכמה של צד אחד לפחות, חותמים הבורר ואותו צד על המסמך, המועבר לאישור בית הדין לבוררות של ה-ICC.
רק לאחר מתן האישור ניתן להתחיל בבוררות עצמה.

נוכח האמור תוקנו תקנות ה-ICC באופן, המסמיך את הבורר להחליט, שאין צורך בקביעת רשימת מחלוקות במידה והקביעה אינה מתאימה לנסיבות, כחריג לכלל הנהוג.

היתרונות שמציע בית הדין לבוררות של ה-ICC

עם הפיכת השוק העולמי לכפר גלובלי בעשורים האחרונים התחדד הערך המוסף, שמציע המוסד המשפטי בעל המוניטין, במתן מענה יעיל ומקצועי לסכסוכים בינלאומיים ויישובם באופן זריז.

יתרון מרכזי נוסף בקיום הבוררות בבית הדין הבינלאומי לבוררות הינו בכך, שהצדדים אינם נדרשים לפנות לערכאת ערעור על החלטות בית הדין.

זאת נוכח העובדה, שבהתאם לכללי הבוררות, טרם חתימה ופרסום פסק בוררות מטעם בית הדין נדרשת העברתו לבחינה מקדימה ומדוקדקת על ידי חברי הנהלת בית הדין, משפטנים נבחרים, שמקום מושבם בפריז.

בסמכות ההנהלה להעיר הערות טכניות ותוכניות, תוך הותרת שיקול דעת בית הדין על כנו. מצב דברים זה מקנה לצדדים המתדיינים תחושת יציבות ובטחון לגבי תוקף וסופיות ההחלטה המתקבלת.

זקוקים לעורך דין? חייגו חינם: 1-800-800-891
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
יחסי עובד מעביד
חייבים לעשות פוליגרף?
רשלנות מנהלית - במה מדובר?
תביעה נגד רשות מקומית
עבירות מיסים בישראל
חוק הגנת הצרכן
פתיחת חברה בע"מ

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת