סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

איחוד תיקים לחייב מוגבל באמצעים

הליך איחוד תיקים במקרים של חייב מוגבל באמצעים

במקרה בו אדם פרטי או עסק נקלעים לחובות  לכמה גורמים, בוחנים אפשרות של איחוד תיקים, כלומר מאחדים את כל תיקי החובות לידי חוב אחד וקובעים החזר חודשי קבוע. הליך של איחוד תיקים בדרך כלל נעשה במקרים בהם נמצא כי יש בידי החייב את האמצעים להחזיר את החוב תוך פרק זמן כזה או אחר.

למעשה, לא אחת, התנאי להליך של איחוד תיקים הוא היכולת של החייב להחזיר את החוב. במקרים בהם החייב נמצא מוגבל באמצעים ויכולות הפרעון שלו אינן מספיקות, ניתן לנקוט במספר אמצעים.

לחץ לקריאה נוספת:
מהו חייב מוגבל באמצעים?
מדריך הוצאה לפועל

חייב הנמצא כמוגבל באמצעים, כלומר חייב שאין ביכולתו לפרוע חובות שצבר יוכל לפנות לראש ההוצעה לפועל בבקשה לאיחוד תיקים, כלומר איחוד כל תיקי החובות שפתוחים כנגדו כעת לידי חוב אחד מרכז.

ראש ההוצאה לפועל יבחן היטב את מצבו ועל בסיס זה, יקבע את גובה הסכום שיהיה על החייב להחזיר מדי חודש. יש לציין שמדובר בסכום נמוך משמעותית ממה שהיה משלם החייב אילולא איחדו את התיקים כנגדו.
 

או צור קשר עם עו"ד בטלפון: 03-6093833

במצב כזה, במקרה בו לאחר איחוד התיקים נוצר תיק נוסף כנגד החייב, הוא יצורף לחוב המאוחד אלא אם כן החליט ראש ההוצאה לפועל שצרופו של תיק זה עלול לפגוע בהחזר התשלומים.

כדאי לציין שמרגע שחייב הוגדר כמוגבל באמצעים אין זה נותן לו חסינות אוטומטית בפני אותם גופים שלהם הוא חייב ויבקשו לגבות את חובם, אי לכך, על החייב לוודא שראש הלשכה להוצאה לפועל מוציא צו לעיכוב הליכים כנגד החייב. במרבית המקרים, חייב שיעמוד בכל החזריו יהנה מחסותו של ראש ההוצאה לפועל, מה שיחסוך לו את כל הבעיות של הנושים.

המשמעות של איחוד תיקים לחייב אשר מוגבל באמצעים פירושה לעיתים שהחייב יאלץ להמשיך לשלם את חובותיו לשארית חייו, שכן אם מדובר בחובות על סך מאות אלפי שקלים וההחזר שנקבע עבורו הוא מאה שקלים בחודש הרי שהתשלום הזה לא מחסה אפילו את הריבית. משמעות הדבר שעל החייב נגזרות סנקציות כאלה ואחרות.
 

סנקציות על חייב מוגבל באמצעים

כאמור למעשה, כל עוד החייב לא סיים את תשלום חובותיו הוא מוגבל בהמון דרכים, ומאחר וחוב שכזה עלול להתפרס לאורך תקופה ארוכה הרי שהמגבלות מתחילות להוות נטל כבד. החייבים מוגבלים בדרך כלל בפתיחת חשבונות בנק, חסכונות, פתיחת עסק חדש ולעיתים אף מוגבלים בלקיחת חופשות, שכן חופשה עולה כסף ומאחר והוא נתפס כמוגבל באמצעים הרי שהדברים עומדים בניגוד אחד לשני. חייב מוגבל באמצעים לא יכול להשתמש בכרטיס אשראי, חשבונות הבנק שלו מוגבלים ולעיתים אף מוציאים כנגד החייב איסור יציאה מן הארץ.

להבדיל מהכרזה על פשיטת רגל - שבסופו של התהליך החייב יוצא נטול חובות, הרי שבמקרה של הכרזה על חייב מוגבל באמצעים החוב יגרר לעיתים על פני אורכה של תקופה אינסופית ואף ילך ויגדל שכן יצטברו לחוב ריביות ועמלות .

לפני שמחליטים על הליך של איחוד תיקים והכרזה על מוגבלות באמצעים מוטב להיתיעץ עם עורכי דין מקצועיים שיוכלו להדריך ולכוון האם מדובר בפתרון הטוב ביותר מבחינתו של אותו חייב.
 

לסיוע משפטי בנושא הוצאה לפועל או איחוד תיקים, לחץ כאן: יעוץ של עורך דין

 או צור קשר מיידי עם עו"ד בטלפון: 03-6093833

 


פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
מדריך גירושין בישראל
מחפש עורך דין פלילי?
פיצויים לנפגעי רשלנות רפואית
עורכי דין בתחום תעבורה
דיני עבודה וזכויות עובדים
חובות אבודים - מה עושים?
מידע לנפגעי תאונות דרכים

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת