סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

קנסות לרוכבי אופניים חשמליים על מדרכות

 קנסות לרוכבי אופניים חשמליים על מדרכות

אופניים חשמליים הם שנויים במחלוקת מאז שהומצאו והיחס כלפיהם מצד הרשויות הולך ומחריף עם הזמן. כעת, מתכוונים לקנוס גם את מי שייסע על המדרכות

מאז שאופניים חשמליים יצאו לשוק הם צוברים להם לא רק אוהדים רבים אלא מתנגדים נחרצים, לפחות באותה מידה. הרוכבים לא מוכנים לוותר על החוויה הנוחה גם במחיר של טינה ומבטים קשים כלפי הרוכבים. עורכי הדין לתעבורה ידעו שלא ירחק היום וכלי הרכב השנוי במחלוקת הזה יעבור אכיפה מוגברת בשלב כלשהו. עד היום, מלבד להבהיל עוברי אורח ולהשתלט על המדרכות ועל שבילי האופניים במהירות שעוברת את רוכבי האופניים הרגילים, הם גרמו גם לאין ספור פציעות, פגיעות ברכוש וגפיים שבורים גם לאחרים וגם לעצמם.

הציבור דרש אכיפה נגדם ואפילו רופאי בתי החולים התאגדו בקמפיין נגד האופניים החשמליים. כל עורך דין לתעבורה יכול היה לציין אין ספור עבירות שיכלו לבצע במקרים רבים.

המחלוקת על כלי הרכב, לפי עורך דין לתעבורה

מכיוון שמדובר באופניים, נדמה שכלי הרכב הזה אינו שייך לקטגוריית כלי הרכב המחייבים ברישיון נהיגה או בהגבלות שונות לפי החוק. אולם עורך דין לתעבורה יוכל לומר בוודאות שמדובר למעשה בהכלאה מסוימת שנוטה יותר לכיוון כלי רכב דו-גלגלי ממונע, שעליו חלים חוקי התעבורה ותקנות התנועה לפי כל רשות מקומית. מכיוון שכך, כשהתחילו לשים לב לכך שהאופניים החשמליים מתנהגים למעשה כמו כל רכב ממונע, התקנות וההחלטות נגדו החלו להיערם לפתחם של עורכי הדין לתעבורה. הם הראשונים שנודע להם על כל הסדרת תחום האופניים החשמליים, משום שנפגעי הרכב הזה החלו לדרוש הליכים משפטיים כנגדם. מרגע שהוחלט שמדובר בכלי רכב לכל דבר, החלו גם לסדר את התקינה בתחום התעבורה במיוחד כאשר קמפיינים והשתדלות בהסברה מיוחדת פשוט לא עזרו למנוע עוד ועוד תאונות.

עיריית תל אביב מרימה את הכפפה

בעיית האופניים החשמליים מכה בכל הארץ, אולם רק בעיריית תל באיב הרימו את הכפפה והחלו באכיפה של התקנות החדשות. זה נובע כנראה משום שכל עורך דין לתעבורה יודע שתל אביב היא עיר משופעת ברוכבי אופניים, והתנועה העיקרית המועדפת בה היא של הולכי רגל או רוכבי אופניים מכל סוג. צמצום הפגיעה ברוכבים אחרים ובהולכי רגל, הסדרת המרחב הציבורי והרחקת הולכי רגל משבילי האופניים הם מהמניעים העיקריים של הסדרת הנסיעה על המדרכות. עיריית תל אביב ומשטרת ישראל פותחים בקמפיין הסברה משום שהחליטו לאכוף את נסיעת האופניים החשמליים על המדרכות שמיועדות להולכי רגל ולהסיט אותם רק לנתיבי הרכיבה על האופניים, או לכביש. בזאת, הם מקווים, לדברי עורכי הדין לתעבורה, שלפחות הפציעות הקשות שנגרמות כתוצאה מהמהירות הגבוהה שמפתחים הרוכבים לפגוע קשות בהולכי הרגל. לאחר כל ההתרעות והפציעות החמורות זה המינימום שאפשר לעשות.
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת