סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

משתוללים עם הטרקטורון? היזהרו

המערער הורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, עבירה לפי סעיף 275 לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: חוק העונשין), ניסיון לחבלה בכוונה מחמירה, לפי סעיף 329(א)2 לחוק העונשין, נסיעה ללא רישיון וללא ביטוח, לפי סעיפים 10 ו-62 לפקודת התעבורה, תשכ"א–1961, ותנועת טרקטורון ובטיחותו - נהיגה בכביש- עבירה לפי תקנה 39ג(א) (ג) ו-(ד) לתקנות התעבורה, תשכ"א–1961.

על פי הנטען בכתב האישום המתוקן, בתאריך 19.4.2008 נהג המערער ברחובות העיר אשדוד בטרקטורון, כאשר אדם נוסף – אשר הואשם איתו באותו כתב אישום – יושב מאחוריו ללא קסדת מגן על ראשו. שוטרים הבחינו בשניים, ואלו החלו להימלט מהמקום. השניים לא צייתו להוראות השוטרים, המשיכו בנסיעה מהירה, כשכל העת ניידת משטרה דולקת אחריהם. השניים המשיכו בנסיעה מהירה ופרועה, נסעו על המדרכה, התפרצו לכביש ברחוב גורדון ונסעו כברת דרך קצרה בניגוד לכיוון התנועה, או אז נאלץ רכב לסטות בפתאומיות על מנת למנוע התנגשות. לאחר מכן המשיכו השניים בנסיעה הפרועה, ירדו מהכביש ונסעו לכיוון דיונות החול באזור, התהפכו והחלו להימלט רגלי, והמערער נתפס במקום על ידי השוטרים.

זקוק לסיוע של עורך דין המתמחה בדיני תעבורה? לחץ כאן: יעוץ משפטי

הסדר הטיעון ביחס למערער לא התייחס לסוגית העונש. ביום 31.12.2009 גזר בית המשפט המחוזי על המערער שנה מאסר בפועל ושמונה חודשי מאסר על תנאי.

בית המשפט המחוזי קבע כי מעשיו של המערער חמורים ואין להסכים עם עשיית דין עצמי והימלטות מרשויות אכיפת החוק תוך סיכונם. כמו כן נקבע כי על אף שמעשיו נמצאים במדרג הקל של העבירות בהן הורשע – שכן הוא נסע מרחק קצר בניגוד לכיוון התנועה – אין להקל ראש במעשיו שהיו יכולים להסתיים בתוצאה קטלנית. לצד זאת נקבע כי יש לזקוף לקולה את הודאתו במיוחס לו, את נסיבות חייו הקשות ואת הליך השיקום המוצלח בו החל. באיזון בין כלל השיקולים נגזרו על המערער העונשים כפי שפורטו לעיל.

לשם השלמת התמונה יצוין כי על הנאשם הנוסף בפרשה נגזרו שמונה חודשי מאסר, כמניין ימי מעצרו, וזאת במסגרת הסכמה בהסדר הטיעון שאושר על ידי בית המשפט המחוזי.

בית המשפט העליון הגיע למסקנה כי דין הערעור בתחום התעבורה להידחות היות ולא נמצאה סטייה ברורה ממדיניות הענישה הראויה.

בית המשפט קבע כי המעשים המיוחסים למערער הם חמורים ביותר, והתנהגות שכזו צריכה לגרור ענישה משמעותית ומרתיעה ביותר מאחורי סורג ובריח, הגם שמדובר ביסודה בעבירת תעבורה. המערער בחוצפה ובעזות מצח ברח מנציגי החוק בנהיגה פרועה דרך רחובותיה של עיר. כפי שכבר נאמר בעבר על ידי בית משפט זה התופעה של סירוב נהגים לציית להוראות שוטרים, ובריחה מאנשי החוק תוך כדי נסיעה פרועה ומסוכנת ברכב, קיבלה בשנים האחרונות מימדים מדאיגים. "חמורה במיוחד היא העובדה שרבים חוטאים בכך, אף שנהיר להם כי מעשיהם עלולים להסתיים בקיפוח חיי אדם או בפציעתם של נוסעים ונהגים תמימים הנקלעים, לרוע מזלם לכבישים בהם מתנהלים מרדפים מסוג זה" (בש"פ 2613/06 סראיעה נ' מדינת ישראל ([פורסם בנבו], 2.4.2006)). על כן יש להחמיר עם אותם נהגים אשר עושים דין לעצמם בתחום התעבורה ומסרבים לציית להוראות נציגי החוק. התנהגות שכזו מערערת את היסודות עליהם מושתת חברה דמוקרטית המכבדת את עקרון שלטון החוק. המערער ברגל גסה רמס עקרון חשוב ובסיסי זה, ועליו לשלם את המחיר בדמות ענישה ממשית. דברים אלו נכונים גם בכל הקשור לשימוש אסור בטרקטורונים בדרכי תעבורה.


פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
- דירה אינה ראויה למגורים
- הסכם בעל פה
- יחסים
- ייעוץ והכוונה משפטית
- שבירת חוזה שכירות
- אתיקה
- דירה שכורה נהייתה פתאם לא ראויה למגורים
- מכירת דירה עם שוכר
- מותר לפטר אשה הריונית
- דו\"ח עיריית תל אביב על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית
- תיקון ליקויים בדירה שכורה
- חוב לבנק
- דוח חניה
- שוכר שנעלם
- שכירות
- למי מלבד בית המשפט העליון יש סמכות לשנות פסק דין של בית המשפט העליון
- תיקון ליקויים
- גניבה בסופר
- גניבה בסופר
- דוח חניה במגבלות רחוב שתמיד הותר כך
טעינה...

תחומים קרובים:

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת