סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

עורך דין לתביעה כספית

 

תביעה כספית

עוד לתביעות כספיותאם ידעת או לא אז חשוב להכיר בעובדות: העומס על בתי המשפט בישראל נובע בראש ובראשונה מכמות התביעות הכספיות בהן מערכת המשפט נדרשת לדון. אם נעצור ונחשוב על כך, מרבית התביעות האזרחיות שמגיעות לפתחו של בית המשפט הנן תביעות שבהן נדרש פיצוי או סעד כספי אחד או יותר.
בתחום המשפט האזרחי מסחרי ישנן אין ספור סיבות להגשתן של תביעות כספיות בין אדם לרעהו ובין אדם לחברה, כאשר לרוב המדובר במקרים הנוגעים לדיני חוזים והפרת הסכמים, אך לא רק.
שיטת המשפט הנהוגה בישראל מאפשרת לכל אדם או ישות משפטית כמו חברה בע"מ לדוגמא, לפנות ולהגיש תביעה כספית כנגד אדם אחר. כמובן שניתן לפנות לבית המשפט לבד, ללא ייצוג משפטי, אך ככל שהתביעה אינה בסמכות השיפוט של בית המשפט לתביעות קטנות, קיימת חשיבות עילאית לייצוג משפטי של עורך דין אזרחי.

איך מגישים תביעה כספית לפי חוק?

קיימות שלוש דרכים עיקריות להגשת תביעה כאמור, כאשר ההבדלים הנם בסדרי הדין של ההליך שיפתח.
ברוב רובם של המקרים יוגשו תביעות כספיות בסדר דין רגיל, ולאחר שעורך הדין שלך יגיש את התביעה, הנתבע יצטרך להגיש את כתב הגנתו ומשם יצא ההליך לדרכו לפי תקנות סדר הדין האזרחי.
במקרים אחרים ניתן להגיש תביעה בסדר דין מקוצר, לפי המגבלות הקבועות בתקנות. או אז, במקרה של תביעה כספית בסדר דין מקוצר, על הנתבע להגיש לבית המשפט בקשת רשות להתגונן, שאחרת תוכל אתה – התובע, לקבל פסק דין בהיעדר הגנה.
דרך נוספת לפתוח בתביעה כספית הנה באמצעות הגשת תביעה בסדר דין מהיר, או אז המדובר על תביעה כספית בסכום קצוב ומוגדר מראש, שלא יעלה בכל מקרה על 75,000 ₪. תביעות מסוג זה נדונות בדרך כלל בהליך מקצור ומהיר יותר, שכן הן נתפסות כתביעות "פשוטות" יותר.
הסמכות לדון בתביעות כאמור נתונה על פי רוב למערכת בתי משפט השלום ברחבי הארץ. במקרים שבהם הסכום הכספי שנתבע על ידך עולה על הסכום הקבוע בחוק בתי המשפט, או אז תוגש התביעה אל בית המשפט המחוזי ותידון בפניו.

אני רוצה לנצח בתביעה!

על מנת למקסם את סיכויי התביעה שלך חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה, שייפגש איתך על מנת להבין את מקרה התביעה על נסיבותיו המשתנות. לצורך הכנת התביעה יש לאוסף תיעוד מלא וראיות ככל שקיימות לטענות שאותן תרצה לטעון. חשוב להקפיד על עבודת הכנה קפדנית, שכן סיכויי התביעה שלך תלויים בכתב התביעה המפורט והברור שאותו תגיש, בכל אחת משלושת הדרכים המנויות לעיל.
הטענות המשפטיות כלפי הנתבע צריכות להיות אמתיות ומבוססות בהוכחות ברורות בהתאם לכלל: "המוציא מחברו, עליו הראיה", שאז יהיה ניתן למקסם את הסיכוי לזכות בסעד הכספי הנתבע, תהא סיבת התביעה אשר תהא. מאידך, תביעה אשר תוגש לבית המשפט בכל ערכאה, ואינה ערוכה על פי דין או שאינה כוללת ומכילה את כלל הטענות הרלוונטיות והסעדים הנדרשים – דינה מראש להיכשל ויתכן אף שהתובע יחויב במקרים אלה בהוצאות משפט ניכרות, אותן יאלץ לשלם לנתבע.
כלקוח המתכנן להגיש תביעה מכל סיבה שהיא, צריך לדעת לבחור את עורך הדין שייצג אותך, וזאת על פי ניסיונו המשפטי המוכח בייצוג תובעים או נתבעים במסגרתן של תביעות דומות בעבר ובהווה.
בעת הפגישה עם עורך דין , רצוי לבקש דוגמאות לפסקי דין ותביעות דומות לזאת שאתה מבקש להגיש. היכולת המוכחת של עורך הדין בתחום הנדרש לך, היא המפתח להצלחת התביעה וקבלת הפיצוי הכספי לו אתה מצפה.
הדברים הנ"ל נכונים הן לגבי תובעים והן לגבי נתבעים בכל תביעה בתחום האזרחי- מסחרי.

 

לייעוץ בנושא תביעה כספית ניתן ליצור קשר עם המשרד בטלפון: 1-800-800-891 או להשאיר הודעה כאן.

 


פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת