סיוע משפטי מיידי בטלפון: 1-800-800-891

עורכי דין סדר דין יעוץ משפטי מיידי רשלנות רפואית פשיטת רגל הוצאה לפועל

מה עושים אם ניזוקת מהפסקת חשמל?

הפסקות חשמל תדירות ברחבי הארץ גרמו לנזקים רבים, במגוון מקרים ולהלן ננסה להבין כיצד ניתן לפעול ולקבל פיצוי בגין נזקים אלו.

קלקול מכשירי חשמל בגין נחשול מתח בעת הפסקת חשמל וחידוש הזרם – מכשירים אלקטרונים מודרניים ודווקא היקרים שבהם - מחשבים, טלוויזיות וציוד מחשב אחר, רגישים מאד לשינויי מתח אשר מתרחשים בעת הפסקת חשמל וניסיונות לחידוש הזרם. בעת הפסקת חשמל יוצאים בכל פעם מכלל שימוש עשרות מכשירים יקרים בשל נחשול מתח.

מרבית הנפגעים מרימים ידיים מראש משום שאינם מאמינים בכוחם להתמודד עם חברת החשמל להוכחת אחריות החברה לנזק וחברת החשמל דוחה במרבית המקרים את הפונים אליה בעניין זה. בשנים האחרונות ניתנו הרבה פסקי דין אשר הכירו באחריות חברת החשמל לנזקים אלו.

הסיכויים של תביעה כנגד חברת חשמל להצליח עולים פלאים אם מצרפים לתביעה מסמך מטכנאי אשר בדק את המכשיר, העריך שהנזק נגרם בשל נחשול מתח, ואף העריך את עלות התיקון.

יש לפנות לחברת החשמל ולבקש מהם פרטים על הפסקת החשמל אשר ארעה באזור מגוריכם – כמה זמן נמשכה והיכן ארעה. במידת האפשר רצוי לקבל את המידע בכתב או לחילופין לערוך תרשומת שיחה (או הקלטה) עם מוקדנית החברה בציון שמה, תאריך השיחה ופרטים רבים ככל הניתן.

כאשר יש בידי הלקוח הנפגע את הפרטים הנ"ל, פניה לחברת החשמל תניב בדרך כלל הצעת פשרה לפיצוי, היה ונדחיתם ניתן תמיד לפנות לבית משפט לתביעות קטנות שם אין צורך בייצוג עו"ד ואף חברת החשמל לא תיוצג ע"י עורכי דין.

נזקים עקב השבתת ציוד בשל הפסקת חשמל - אדם אשר עבר טיפול רפואי דוגמת, טיפול שיניים או ניתוח, והציוד החשמלי הושבת בשל הפסקת חשמל ונגרמו לו נזקים כתוצאה מכך, יכול לתבוע פיצוי מהמוסד הרפואי אשר טיפל בו, בשל כך שלא דאג לאלטרנטיבה לאספקת חשמל דוגמת גנרטור.

השאלה אם התביעה יכולה להיות מופנית אף כנגד חברת חשמל בטענה של רשלנות בהערכות לביקוש גבוה לחשמל או רשלנות בעבודה לא ברורה – הוכחתה מצריכה משאבים רבים מצד התובע ,הכוללים הבאת חוות דעת וכו' ולכן עדיין לא נבחנה באופן מספק בפסיקת בתי המשפט.

הנזקים שנגרמים למשק הישראלי, בשל הפסקות החשמל, גדולים. אולם, למרבית הנפגעים הנזק הספציפי הינו קטן מכדי להמריצם להגיש תביעה – נזק בשל שעה וחצי עבודה מול מחשב אשר ירדו לטמיון, בזבוז זמן וחרדה בשל כליאה במעלית תקועה למשך כשעה וכו'. מאחר והנזקים הינם שונים ומשתנים מנפגע לנפגע גם האפשרות של הגשת תביעה ייצוגית בשם כל הנפגעים ה"קטנים" אינה ריאלית.

האמור לעיל אינו בגדר יעוץ משפטי, אינו בא להחליף יעוץ משפטי פרטני ואין בו המלצה לנקוט פעולה ו/או להימנע מנקיטת פעולה כלשהי. במידת הצורך, עליך לפנות אל עורך דין באופן אישי ולקבל יעוץ משפטי פרטני.


המאמר נכתב על ידי: עו"ד עופר סולר www.solarlaw.co.il
פורום יעוץ משפטי

בדיקת זכויות מקרקעין
ייעוץ בנושא הוצאה לפועל
ייעוץ בענייני תעבורה
ייעוץ בנושא דיני משפחה
ייעוץ בנושא דיני נזיקין
ייעוץ בנושא דיני פלילים
ייעוץ בנושא דיני פשיטת רגל
ייעוץ בנושא תביעות אזרחיות
ייעוץ בנושא אחר

פנה אל עורך דין:
שם הפונה:
דוא"ל:
טלפון:
איזור מגורים:
הבעיה שלי בנושא:
תוכן ההודעה:

תחומי התמחות במשרד:
   עורכי דין משפחה, גירושין
   עורכי דין פלילי
   עורכי דין אזרחי מסחרי
   עורכי דין מקרקעין
   עורכי דין תעבורה
   עורכי דין נזיקין
   עורכי דין דיני עבודה
   עורכי דין רשלנות רפואית
   מושגים משפטיים
   פרסום מאמרים משפטיים

פורום יעוץ משפטי לאזרח

הודעות אחרונות בפורום:
- תעבורה
- צביעת ארונות מטבח
- בדיקת רכב
- הצגת ראיות לצד שכנגד
- דיני משפחה
- שעות נוספות בהריון
- זכויות שוכר לאחר מכירת הדירה
- שלום חברים , מנסה לאתר פס"ד ע "א 569/80 ולא מוצא , מוצא הרק איזכורים שלו צד שכנגד טוען שפס"ד זה מוכיח שלא חלה אחריותעל השולח כאשר השלוח חורג מהסמכות שניתמנה לו להבנתי ס 14 בפקודת הנזיקין הוא חדמשמעי כשהמחוקק רוצה לפטור הוא עושה זאת ס56 לפקודת החברות לדוגמא , וגם בו יש החרגות להחרגות אם יש מי שיכול לאר הפס"ד - אודה מאד כמו כן אשמח לשמוע דעתכם האם שולח פטור מאחריות כאשר שלוח חורג מסמכותו [השולח קיבל מוצר להעבירו באמצעות השלוח ל X ובפועל השלוח העבירו ל Y] תודות!
- אכיפה בררנית
- פרט שגוי
- חניה על מדרכה
- רו"ח שלא הגיש עבורי דו"ח שנתי
- ביטול דו"ח חניה
- שמישהו יעצור את העברינים האלו לגזול מכספנו מיד...
- נכות בעקבות שריפה בדירה
- נזקים בדירה שכורה
- שאלה לגבי חידוש חוזה
- וועד בית וחניה
- דוח חניה ע"ש וכתובת נפטר ולא ע"ש היורש המחזיק ברשיון זמני
- דוח חניה בגדרה
- עלויות תחזוקת בניין בדירה שכורה
- הודעה בדואר
- הודעה בדואר
- אישור בדיקות ותשלום שעות נוספות
- יציאה מדירה
טעינה...

תחומים קרובים:
עורך דין
הסכם ממון
תעבורה
פלילי
גירושין
רשלנות רפואית

מפת אתר | תקנון ותנאי שימוש כל הזכויות שמורות © 2013 סדר דין עורכי דין ברשת